SEO Arama Motoru Optimizasyonu Avantajları

Yaklaşık olarak kelime veya kelime grubu başına 750 ila 3500 TL arası 1 yıllık garantili hizmet verir. 

Piyasada SEO hizmeti veren firmalar yalnızca kelime başına ücretlendirme yaparlar. EMİT Bilişim'in SEO hizmeti ile, tek bir kelime için değil sınırsız sayıda kelime/ifade için arama sonuçlarındaki yerinizi sağlamlaştırmak, spesifik konularda arandığınız zaman bulunmak için, her bir anahtar kelime/ifadede 1 ve 2 kelime sizin için yeterli olacaktır. 

Örneğin alçı satan bir firmaysanız, alçı kelimesini arayan bir kişinin sizin müşteriniz olma ihtimali düşüktür. Halbuki alçı fiyatları araması yapan bir kişi sizin için daha doğru bir müşteri olacaktır. İstanbul alçı satan firmalar ise sizin için hedefi neredeyse tam olarak vuracak bir arama ifadesidir.

Dolayısı ile genel bir yanılgı olan arama sonuçlarında firmanızın  / ürününüzün sitesinin kaç kez gösterildiği değil, kaç kez tıklandığı daha önemli bir kriterdir.

Daha spesifik konularda yapılan aramaların sonuçlarında ilk sayfa ve/veya sayfalarda yer almanız müşteri geri dönüşünü ve satışlarınızı daha belirgin ve etkin bir şekilde artıracaktır.

Öyleyse atılacak ilk adım 1 ve 2 kelime ile başlamaktır. Yeterli olmadığı durumlarda 3'üncü kelimeye de başvurulabilir.

3’e göre 1 çok daha ekonomiktir. Tek sonuca yatırılan bütçeye nazaran sınırsız sayıda arama sonucunda en üst sıralarda yer almanız daha ekonomiktir.