Facebook Uygulama Geliştirme

 

Günümüzün en hızla büyüyen web portalı artık internetteki tüm sayfaların toplamından daha fazla ziyaret almaktadır. Türk kullanıcılar ise dünyada en fazla facebook kullanan ülkeler listesinde en üst sıralarda yer almaktadır.

Bu sebepler ile internet üzerinden satış, tanıtım, pazarlama ve iletişim faaliyetleri gösteren şirketler fecebook içerisinde yer alabilmek satışlarını ve müşteri ilişkilerini arttırabilmek için facebook uygulamaları geliştirmektedir.


Facebook Connect

Facebook Connect sayesinde ziyaretçiler her siteye ayrı ayrı kayıt olmadan, kullanıcı giriş yapmalarına gerek kalmadan site, portal, e-ticaret platformlarına giriş Facebook hesabı ile giriş yapabilirler.

Bu teknoloji ziyaretçilerin mevcut facebook hesabındaki bilgileri kayıt veya site girişi sürecinde, facebook üzerinden erişime izin verir.

Kullanıcıdan alınan izinler doğrultusunda, resimleri, eposta adresleri, arkadaş listesi, hatta fotoğraf albümlerine kadar çeşitli bilgilerine erişim yapılabilir.


Open Chart

Kullanıcıdan alınan izinler doğrultusunda kullanıcının Facebook Duvarında ve Zaman tünelinde siteniz ve portalınız üzerinde ziyaretçinin gerçekleştirdiği işlemleri duyurmanızı sağlar. Facebook uygulamaları ve/veya Facebook Connect ile entegre edildiğinde Open Chart sosyal medyada sitenizin daha fazla duyurulmasını sağlayarak ziyaretçi trafiğinizi ve satışlarınızı arttıracaktır.

Open Chart yanlış tanımlamalar yapıldığı zaman kullanıcıları rahatsız etme riski yüksek olan bir uygulamadır. Dolayısı ile uygulamalarınızın doğru tanımlanması önemlidir.


Facebook Uygulamaları

Facebook Uygulamaları veya diğer tanımı ile Facebook Aplikasyonları (Facebook Apps), 3.parti uygulama geliştiricilerin Facebook üzerinde etkileşimli uygulama geliştirilmesidir. Dijital Pazarlama Çalışmalarının giderek önem kazanan bu konu başlığında facebook'a ait birçok özelliğin kullanılmasını sağlar.

Facebook Uygulamaları ile müşteri adayları ve hedef kitle ile etkili iletişime geçilerek dijital kampanyalar düzenlenebilir.


Emit Bilişim 2011 Kasım ayından beri şirketlerin pazarlama giderlerini azaltmak ve satışları ile iletişim etkinliğini arttırmak adına facebook connect ve facebook uygulama geliştirme hizmeti desteği vermektedir. Detaylı bilgi için lütfen bize ulaşın.